Lietuvos centrinis valstybės archyvas, O. Milašiaus g. 21,10102 Vilnius
W archiwum tym znajduje się pokaźny zbiór dokumentów Uniwersytetu Stefana Batorego, w tym dokumenty dotyczące ówczesnego Wydziału Humanistycznego, którego część stanowiła Katedra Historii i Literatury Polskiej. To w niej w latach 1932-39 pracuje Manfred Kridl i tam pełni rolę naukowego opiekuna Koła Polonistów Uniwersytetu Stefana Batorego. Znajdziemy tu przede wszystkim dane typu administracyjnego (te związane z działalnością naukową Kridla, Katedry i Koła znajdują się w Bibliotece Litewskiej Akademii Nauk).
W teczce 175 1 (IBb) 739 można więc prześledzić życiorys naukowy Kridla oraz historię i przebieg jego zatrudnienia na Uniwersytecie w Wilnie. W teczce F. 175, 15, 3 znajdziemy sprawozdania z działalności Koła Polonistów z lat 1934-38.
Ciekawe są teczki zawierające dokumentację przebiegu studiów magisterskich wychowanków profesora Kridla. W każdej można obejrzeć zdjęcia, indeksy, protokoły egzaminacyjne (w tym magisterskie), opinie o pracach dyplomowych, a także ich złożone kopie:
F. 175, 5(IVCa), 1546: Czesław Zgorzelski (praca magisterska Opisy wędrówek po kraju w pierwszej połowie wieku XIX).
F. 175, 5 (IVCa), 1395: Maria Rzeuska (Kompozycja „Placówki” Bolesława Prusa)
F. 175, 5 (IVCa), 1356: Jerzy Putrament ( praca magisterska, Struktura nowel Prusa wydana później w serii „Z zagadnień poetyki”). Pewnym elementem humorystycznym jest zarchiwizowane pod numerem 2 „Świadectwo moralności” potrzebne do podjęcia studiów. Wydane przez starostę lidzkiego w roku 1930, stwierdza, iż Jerzy Putrament „moralnie cieszy się opinią dobrą, politycznie podejrzany nie jest”.
F. 175, (IVCa), 1411: Irena Sławińska (praca magisterska Analiza „Hymnów” Kasprowicza)
Natomiast dokumenty zebrane w teczce 175, 5(IV)B, 222 (Seminaria i pracownie naukowe) rzucają światło na sposoby zdobywania obcojęzycznej literatury naukowej. Realizowano to drogą oficjalną z funduszy uniwersyteckich, również jeśli chodzi o literaturę sprowadzaną z Niemiec i ZSRR (na przykład w dokumencie z datą 9 VI 1936 mowa o książkach rosyjskich).